
Fenntarthatósági Témahét
A jubileumi 10. Fenntarthatósági Témahét megszervezésére 2025. április 7-11. között került sor.
Az idei Fenntarthatósági Témahéten öt környezettudatos téma állt a középpontban: talaj és biodiverzitás, zöld energiaforrások, mesterséges intelligencia, hulladék, valamint tudatos fogyasztói magatartás és fogyasztóvédelem. A Témahét tananyagai, aktivitásai, versenyei, programjai ezekre a kiemelt témákra fókuszáltak, az ezekkel kapcsolatos ismeretek elmélyítését célozták.
A fenntarthatóságra nevelés fontos része az általános iskolai tananyagnak. Minél korábbak kezdjük tanulóink szemét rányitni a környezet szeretetére, megismerésére, annál nagyobb az esély arra, hogy felnőttként is ennek megfelelően cselekedjenek. Feladatunk a szemléletformálás, melyre a gyerekek igen fogékonyak. Fontos, hogy már az iskolában rájöjjenek: egy kis odafigyeléssel ők is tehetnek a Föld védelméért. Így válhatnak diákjaink tudatos környezettisztelővé, a természetet óvó felnőtté.
A témahét során gyakorlósaink megismerkedtek az egészséges életvitellel, otthonunkkal, a Földdel, a biológiai sokféleség csodájával, a környezeti problémákkal, a hulladékgazdálkodással, a szelektív hulladékgyűjtéssel.
A Témanapon a méheké volt a főszerep. „Tiszteletükre” sárga-fekete, illetve virágos öltözékbe bújt a Gyakorló apraja-nagyja, továbbá minden tanítási óra anyagában szerepet kaptak ezek az egyedülálló rovarok. Délután pedig interaktív foglalkozáson vehették részt, melyet az óbudai Mézerdő Méhészet munkatársai tartottak.
A különféle feladatok, programok lehetőséget nyújtottak, hogy fejlődjön diákjaink kezdeményezőképessége, önállósága, felelősségvállalása és kompromisszumképessége.
Aszódi Márta
szakvezető tanító