Ma Ambrus névnapja van, holnap Mária napja lesz.

Mai dátum: 2021 december 7.

“NÉPEK MESÉI” címmel hirdetett idén mesemondó versenyt a “SZARVASÉRT” Alapítvány, melyet 2021. november 12-én rendeztek meg óvodás és iskolás gyermekeknek. Korcsoportként 1-1 tanuló képviselhette intézményét.

Az óvodai intézményegység Alma csoportjából Tóth Bíborka 3. helyezést ért el A farkastanya című magyar népmese elbűvölő előadásával. Felkészítő pedagógusai: Sulyan Eszter és Rohony-Szedljak Mária szakvezető òvodapedagògusok.

Iskolánk alsó tagozatosai közül Posgay Boglárka 4. osztályos tanuló kategóriájában 2. helyen végzett. Egy orosz népmesével, A kiskacsa történetével nyűgözte le a bírákat. Felkészítője: Komlósné Szirom Anita szakvezető tanító.

A felsős tanulók mezőnyében iskolánk 5. osztályos diákja, Urbancsok Kata Miért sós a tengervíz? című japán népmesével varázsolta el a zsűrit, a képzeletbeli dobogó legfelső fokára állhatott, 1. helyezést szerzett. Felkészítője: Stafira-Lovas Ilona vezetőtanár.

Gratulálunk a “mesés” eredményekhez a GYAKORLÓS kis polgároknak és segítőiknek!