Ma Ákos, Bátor névnapja van, holnap Elemér napja lesz.

Mai dátum: 2024 február 27.

A A A

A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság immár tizenhetedik alkalommal hirdette meg Őszirózsa Természetvédelmi Vetélkedőjét. Az első fordulóban elért pontszámok alapján iskolánk, az „Erdőnjáró Manók” csapata bejutott a vetélkedő 2020. évi döntőjébe. Ezt, a hagyományokhoz híven, az Állatok Világnapjához kapcsolódva, rendezték a dévaványai Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközpontban.

Az elméleti feladatok között volt totó, keresztrejtvény, szómagyarázat, majd következtek a gyakorlati feladatok, és a terepi munka. A gyors felkészülés és a tisztes helytállás eredményeként csapatunk a döntőben harmadik helyezést ért el. Tagok: Brachna Emma, Groditzki Anna, Hárskuti Dominik 8. osztályos tanulóink.

További sikeres szereplést kívánva gratulálunk versenyzőinknek!