Ma Ákos, Bátor névnapja van, holnap Elemér napja lesz.

Mai dátum: 2024 február 27.

A A A

Május 12-én iskolánk óvodásai és diákjai szép számban vettek részt a Komép Városgazdálkodási Nonprofit Ktf. programján. Ebben az évben is megrendezésre került a hagyományőrző virágvasárnap. Helyszínként most is, mint minden évben a város szíve, a Zenepavilon és környéke szolgált. A mára már szinte családi programmá vált virágok vasárnapján intézményünk gyermekei a kézműves foglalkozásokon csillámtetoválásokat készíthettek, mézeskalács szíveket díszíthettek, és csodaszép tavaszi virágokat alkothattak. Az ugrálóvár nagy sikert aratott kisebb és nagyobb diákjaink körében. A Zenepavilon színpadán városunk tehetséges gyermekei léptek fel, melyet a közönség nagy figyelemmel és izgalommal kísért. Az eseményen felidézték a jeles naphoz kapcsolódó tradíciókat is. E jeles nap a tavaszvárásnak is egy fontos időpontja. A program sikeres lebonyolításához a kedvező időjárás nagyban hozzájárult. Intézményünk gyermekei nagy izgalommal várták a virágültetést. A területek kijelölését követően diákjaink lapátot és öntözőkannát ragadtak és lelkesen láttak munkához.  A szülők, nagyszülők gondosan mutatták csemetéiknek, hogy hogyan kell a virágot sértetlenül kivenni edényéből, mekkora távolságra kell ültetni a virágokat egymástól. A nagy munka után jutalomként minden csapat egy-egy vásárlási utalványt vihetett haza iskolájának. A nap folyamán több mint 500 virágpalántát ültettek el városunk intézményeinek gyermekei a virágok vasárnapján. Gyermekeinket büszkeség töltötte el, hogy ők is részt vehettek Szarvas város szépítésében . Reméljük, hogy e program keretében kellőképpen felhívtuk figyelmüket a természet védelmére, a természet szeretetére. Bízunk benne, hogy a program jövőre még nagyobb sikert arat és mégtöbb érdeklődő vesz majd részt ezen a csodálatos virágvasárnapon.

Varga Erika

GALÉRIA